Jak dbać o torebkę ze skóry naturalnej?

Torebka ze skóry jest najlepszą przyjaciółką każdej kobiety i gdy znajdziesz tę idealną, to chcesz, by służyła Ci jak najdłużej. Wymarzony model bez trudu znajdziesz w sklepie Torbs.pl. Czy wiesz jednak jak o nią zadbać, by prezentowała się pięknie mimo upływu czasu i niezależnie od warunków atmosferycznych?

Unikaj wody

Jeśli chcesz, by Twoja skórzana torebka służyła Ci przed długi czas, nie wystawiaj jej na działanie wilgoci. Skóra naturalna nie lubi kontaktu z wodą. W razie zamoczenia czy nieoczekiwanego deszczu osusz torebkę z użyciem szmatki i pozostaw do wyschnięcia. W żadnym wypadku nie susz torebki z użyciem suszarki do włosów lub kaloryfera, gdyż może ulec odkształceniu. By uniknąć zniszczeń wynikłych przez zamoknięcie najlepiej użyć zawczasu środka impregnującego, który nie tylko ochroni przed wilgocią, ale również zabrudzeniami i pęknięciem materiału.

Skóra licowa czy zamsz?

Sposób pielęgnacji swojej torebki dostosuj do rodzaju materiału, z jakiego jest wykonana. Skóra licowa wymaga nawilżania i delikatnego natłuszczania. Skóra lakierowana to materiał najłatwiejszy w utrzymaniu, ponieważ wystarczy go oczyszczać np. roztworem wody z octem, nie wymaga też dodatkowego nawilżania i natłuszczania. Miły w dotyku zamsz to z kolei skóra najbardziej kłopotliwa w utrzymaniu. Choć prezentuje się pięknie i jest modna, to narażona jest na blaknięcie oraz wysuszanie. Do pielęgnacji stosuje się specjalną szczoteczkę i środek impregnujący. Dzięki zastosowaniu tych zasad Twoja skórzana torebka będzie Ci służyć przez lata!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *