Jak one to robią? Włoszki mistrzyniami stylu

Każdej kobiecie spędzającej wakacje we Włoszech prędzej czy później rzuca się w oczy nienaganny styl mieszkanek tego zakochanego w pięknie kraju. Nie ma co się dziwić – Włosi są narodem, który w ogromnej mierze przysłużył się sztuce, w tym również modzie.Zwróć uwagę na marki, królujące od lat, jeśli nie dekad, na pokazach mody – większość z nich wywodzi się właśnie z Włoch. Sam Mediolan postrzegany jest jako pełnowartościowy konkurent Paryża w walce o tytuł światowej stolicy mody, znajduje się tam także jeden z najstarszych i najsłynniejszych domów mody w Europie – Galeria Wiktora Emanuela II. Istnieją drobne, lecz znaczące szczegóły w stylizacjach rodem z Półwyspu Apenińskiego. Poznaj je razem z nami!

Dodatki nie z przypadku

Podczas gdy Francuzki przykładają dużą wagę do tego, aby ich stylizacje prezentowały się możliwie nonszalancko, Włoszki lubią emanować perfekcją. Torebki damskie włoskie zawsze są idealnie dopasowane do butów i reszty noszonych artykułów galanteryjnych. Biżuteria i strój są utrzymywane w tym samym tonie, a całość dobrana odpowiednio do okazji. Potomkinie Rzymian nie lubią szokować w takim stopniu, jak np. ich londyńskie koleżanki – co jednak nie oznacza, że nie wykorzystują w swoich stylizacjach dodatków z pazurem! W garderobie Włoszki znajdzie się miejsce również na bogato zdobienia i soczyste barwy, lecz tylko prawdziwa Włoszka wie, jak obsadzić każdy z nich w optymalnej roli.

We Włoszech króluje skóra

I nie mamy tu na myśli jedynie odważnych kreacji, na które pozwalają sobie Włoszki w cieplejszych miesiącach roku lub w południowych regionach kraju. Skóra w dalszym ciągu uchodzi za elegancki, gustowny i przede wszystkim solidny materiał, który nadaje butom i dodatkom pożądanej otoczki luksusu i szlachetności. Dzięki temu torebki damskie włoskie od razu przyciągają uwagę każdego konesera piękna i klasy – nawet jeśli mamy do czynienia z raczej dyskretnym modelem. Warto jednak zauważyć, że coraz lepsza jakość skóry ekologicznej pozwala jej skutecznie konkurować z wyrobami ze skóry naturalnej.

Moda włoska w pigułce

Dla miłośniczek włoskiego stylu przygotowaliśmy kilka wskazówek, które będą inspiracją podczas tworzeniu własnych kreacji. Dzięki nim pozytywnie wyróżnisz się z tłumu i będziesz w stanie zawojować ulicę samego Mediolanu!

  • Zadbaj o to, żeby poszczególne elementy Twojego stroju do siebie pasowały. Dąż raczej do harmonii niż do kontrastu.
  • Jeśli chcesz zaakcentować swoją indywidualność, połącz klasykę z jednym, maksymalnie dwoma bardziej fantazyjnymi dodatkami.
  • Zwracaj uwagę na jakość wyrobu. Dobrej jakości materiał i wykonanie to lwia część sukcesu.
  • Pamiętaj, że Twoja właściwa wizytówka to dodatki. Lepiej mieć ich mniej, za to takich, których noszenie sprawia Ci radość i które będą Ci towarzyszyć przed długi czas. Dobrze byłoby też, gdyby były uniwersalne i pasowały do więcej niż jednej kreacji.
  • Obserwuj trendy panujące we włoskiej modzie i zaopatrz się w oryginalne włoskie produkty, np. torebki damskie włoskie lub inne wyroby galanteryjne.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *