Kopertówka – torebka czy portfel?

Torebki kopertówki są bardzo charakterystyczne: najczęściej występują w niewielkim formacie, by wygodnie nosiło się je w dłoni oraz są nieodłączną częścią eleganckich stylizacji na wielkie wyjścia. Coraz częściej jednak sięgamy po kopertówki także na co dzień: większe świetnie sprawdzą się również na spotkanie biznesowe, a dzięki dodatkowemu paskowi mogą być również doskonałą propozycją na niezobowiązujące wyjścia. Mniejsze torebki wizytowe często przypominają portfele; kopertówki wykonane są ze skóry, a prosty kształt połączony ze starannym wykonaniem sprawia, że doskonale uzupełniają wieczorowe stylizacje. Czy elegancką torebkę może zamienić portfel damski? Kopertówka to torebka w bardzo podobnym kształcie: zwykle posiada duży zamek błyskawiczny oraz dodatkowe przegródki.

Uniwersalne „coś w zamian”

Jeśli nie chcesz inwestować w dodatkową torebkę na większe wyjścia, zdecyduj się na duży portfel, który bez problemu zmieści nie tylko pieniądze, karty i dokumenty, ale również szereg innych niezbędnych przedmiotów. Na co dzień portfel doskonale sprawdzi się do posegregowania kart płatniczych czy przechowywania banknotu lub bilonu. Duży portfel to przede wszystkim wygoda: bez problemu masz dostęp do dokumentów czy pieniędzy. Po godzinach taki portfel świetnie sprawdzi się także jako kopertówka na większe wyjścia. Jego pojemność sprawia, że w środku możesz schować puder, pomadkę, chusteczki i telefon, a modne wzory będą stanowiły doskonałe uzupełnienie wielu stylizacji.

Dwa w jednym

Coraz częściej duże portfele posiadają także specjalny dopinany pasek, dlatego idealnie sprawdzą się w roli kopertówki. Jeśli nie posiadasz wizytowej lub imprezowej torebki, a pilnie potrzebujesz rozwiązania na specjalną okazję, najmodniejszy duży portfel będzie doskonałym rozwiązaniem. Duża torebka na imprezie jest tylko niepotrzebnym balastem: nie pasuje do wielu stylizacji i jednocześnie jest nieporęczna. Z kolei jeśli Twoja sukienka nie posiada sprytnie ukrytych kieszeni, gdzieś musisz schować niezbędne przedmioty. W takim wypadku idealnie sprawdza się kopertówka, której rolę może grać również elegancki skórzany portfel.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *