Pielęgnacja skórzanej torebki – o tym warto pamiętać

Skórę torebki można przyrównać do ludzkiej skóry – też potrzebuje nawilżenia i odpowiedniego traktowania. Jeśli odpowiednio zadbasz o swoją ulubioną torebkę skórzaną, to może Ci służyć przez wiele sezonów. Zobacz, o czym warto pamiętać w zakresie pielęgnacji torebki, by pięknie prezentowała się przez długi czas. Pamiętaj też, że ulubioną torebkę skórzaną znajdziesz w sklepie internetowym Torbs.pl.

Pamiętaj o impregnacji i nawilżeniu

Skórzana torebka wymaga zaimpregnowania jeszcze przed rozpoczęciem jej używania. Impregnat stworzony na bozie wosku pszczelego pozwoli uchronić dodatek przed przemoknięciem, natomiast olej impregnujący zabezpieczy ją przed wysychaniem. Torebka skórzana wymaga także nawilżania w trakcie jej użytkowania. W tym celu możesz wykorzystać olej rycynowy lub też glicerynę.

Odpowiednie przechowywanie i użytkowanie

Torebkę z naturalnej skóry należy przechowywać owiniętą w papier lub w pudełku tekturowym, schronioną przed źródłami ciepła. Co jakiś czas wyjmij torebkę z pudełka i pozwól jej pooddychać. To sprawi, że unikniesz mikroorganizmów odpowiedzialnych za niszczenie torebki.

Istotne w pielęgnacji skórzanej torebki jest także jej użytkowanie. Im delikatniejsza skóra, tym bardziej należy uważać na wystawianie jej na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Torebce może szkodzić mocne słońce oraz opady deszczu lub śniegu. Jeśli nie zadbasz o nią odpowiednio, to mogą pojawić się na niej zacieki oraz przebarwienia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *