Skórzana torebka – jak ją chronić i pielęgnować, by służyła jak najdłużej

Wytrzymała i ponadczasowa skórzana torebka to gadżet, którego nie może zabraknąć w garderobie żadnej eleganckiej kobiety. Naturalna skóra to materiał niezwykle efektowny, trwały, ale i wymagający specjalnego traktowania. Spójrz jak chronić i pielęgnować torebkę zakupioną w sklepie Torbs.pl, by służyła Ci jak najdłużej w idealnym stanie.

Na początek – opróżnij wnętrze

Nim przystąpisz do zabiegów pielęgnacyjnych skóry naturalnej, upewnij się, że we wnętrzu torebki nie znajdują się żadne przedmioty. Pozbądź się śmieci, niepotrzebnych szpargałów i wysyp papierki oraz okruszki. Zajrzyj też do mniejszych kieszonek – w nich zazwyczaj kryją się skarby, o których często zapominamy. Do czyszczenia wnętrza torebki możesz użyć chusteczki nawilżanej.

Wyczyść torebkę na zewnątrz

Zasada jest prosta – wszelkie plamy powstałe na torebce ze skóry należy usuwać od razu. Czas jest istotny, ponieważ pozostawienie zabrudzenia na torebce może sprawić, że zmiana będzie nieodwracalna. Aby usunąć tłuste plamy najlepiej użyć wody z octem, lekko pocierając materiał wilgotną ściereczką. Na mocne zabrudzenia przydatny będzie sok z cebuli.

Pielęgnuj i… natłuszczaj

Skóra naturalna wymaga natłuszczania. Wysuszony materiał może pękać oraz się kruszyć. Do natłuszczania możesz użyć gotowych preparatów lub też skorzystać z wosku pszczelego, oleju rycynowego albo roztworu z oleju lnianego.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *