Dobieranie odpowiedniego portfela – modnie, wygodnie i bezpiecznie

Każda z nas potrzebuje portfela. Mały, duży, rozkładany, saszetka. Wykonany z materiału albo skóry. Wybrany przez kobietę portfel wiele mówi o jej osobowości i o tym, jakie ma podejście do wielu spraw życiowych. Jakie portfele obecnie są najpopularniejsze?

Portfel portfelowi nierówny

Co przechowujemy w portfelu? Pieniądze, karty płatnicze. W portfelach Polek zazwyczaj znajdziemy wiele kart lojalnościowych do sklepów, dokumenty, dodatkowe gumki do włosów, wizytówki. Czy portfel zawierający w swoich czeluściach wszystko niczym kobieca torebka, musi być ogromny i przepastny? Wiele zależy od upodobań właścicielki. Niektóre z pań noszą małe portmonetki z jedną kartą i drobniakami na parking. Inne zaś chcą mieć wszystko w jednym miejscu, więc siłą rzeczy portfel jest większy. Bez względu na rozmiar w ocenie pań najbardziej praktyczny jest model z zamkiem. Portfel damski na suwak jest rozwiązaniem nie tylko praktycznym, ale też niezwykle gustownym. Samo akcesorium staje się eleganckim miejscem do przechowywania pieniędzy i dokumentów.

Co portfel może powiedzieć o właścicielce?

Patrząc na portfel, czyli miejsce, w którym przechowujemy pieniądze, możemy wiele powiedzieć o jego właścicielce. Wiele mówi rodzaj materiału, z którego jest on wykonany. Portfele damskie na zamek, wykonane ze skóry wysokiej jakości oraz portfele markowych firm zazwyczaj mają osoby, które dbają mocno o swój wizerunek, a swoją pozycję chcą podkreślać wszystkimi możliwymi detalami. Zazwyczaj portfele te są kolorystycznie stonowane, pasujące do reszty stroju. Z drugiej strony, osoby o wesołym usposobieniu, artystycznej duszy mogą za swoje portfele wybierać modele dużo mniejsze, o mniej typowym kształcie, w wielu kolorach czy kształtach. Zakres cenowy takich modeli jest bardzo zróżnicowany. Wielokolorowe markowe portfele mogą kosztować nawet setki złotych, a najtańsze – kilkadziesiąt.

Jak dobrać portfel dla siebie idealny?

Aby wybrać model najlepszy dla Ciebie, musisz odpowiedzieć na kilka pytań:

  • Wolisz płacić gotówką czy kartą?
  • Lepiej czujesz się z dużym, czy małym portfelem?
  • Jaki materiał będzie dla Ciebie odpowiedni?
  • Ile przegródek i zamków potrzebujesz?
  • Czy chcesz zainwestować w portfel na lata, czy wolisz co jakiś czas zmieniać modele?

Kolejnym krokiem będzie znalezienie modelu, który będzie Ci najlepiej odpowiadał. Niezależnie od rodzaju, będzie on odzwierciedleniem Twojej osobowości. Powodzenia w poszukiwaniach!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *