W poszukiwaniu torebki do miastowych wojaży

Na zakupy, spacery, spotkania z przyjaciółmi. Dobrze dobrana torebka jest podstawą wygody. Pozwala na zabranie ze sobą wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy (mimo iż wielu panów mówi, że damska torebka jest studnią bez dna. Pada pytanie, co według kobiet jest kluczem do wyboru torebki marzeń?

Kształty, rozmiary…

Co kobieta, to zdanie. Również w temacie torebek. Preferencji jest tyle, że ciężko podjąć decyzję i wybrać torebkę idealną. Ostatnimi czasu hitem są shopperki, czyli duże torebki zapinane na klips, w których zmieści się wszystko. Niezwykle wygodne, pomieszczą nie tylko najważniejsze szpargały, notes, portfel, kalendarz, ale i zakupy, książki czy buty na zmianę. W wielu przypadkach zastępują one mniejszą torebkę i dodatkowe siatki czy torby z innymi elementami. Jednakże, na wypady na kawę z koleżankami, czy spacer po parku lepiej sprawdzą się modele mniejsze, skórzane, dopasowane do ubioru czy okazji. Na wielkie wyjścia wybieramy kopertówki czy małe torebki na łańcuszkach, które świetnie komponują się z sukienkami czy butami.

Materiały i kolory

W przypadku materiałów i kolorów torebek wybieranych przez Polki, wciąż króluje skóra. Elegancka, prosta bądź we wzory, ale przede wszystkim – wytrzymała. Aby jednak skóra w idealnym stanie przetrwała wiele miesięcy, konieczne jest, by skóra była odpowiedniej jakości. Wiele jej rodzajów jest bardzo delikatnych, dlatego należy zwrócić na to uwagę jeszcze przed zakupem. Jeśli wybierana torebka ma być używana na co dzień, takie rozwiązanie niekoniecznie się sprawdzi. Szare torebki skórzane są ciekawym rozwiązaniem jako casualowe torebki na wypady do miasta czy do pracy. Proste czy skomplikowane wzory czy formy sprawiają, że stają się one ważnym akcesorium w kobiecej garderobie.

Czy markowa jest lepsza?

Wiele pań zastanawia się, czy opłaca się im inwestować dużo pieniędzy w torebkę. Wiele z nas kolekcjonuje torebki designerskie (ang. designer bag), które kosztują zawrotne kwoty. Jednak taka torebka to symbol luksusu. W świecie mody często jest to must have, by mieć dobrej jakości designerską torebkę. Czy jednak torebka markowa jest lepsza od torebki no name? Tutaj zdania są podzielone. Jest wiele markowych torebek, o niższych cenach, na które może sobie pozwolić wiele z nas. Wydaje się, że wiele też zależy od upodobań czy towarzystwa, w jakim się obracamy. Torebki używane na co dzień zazwyczaj są wykonane ze skóry, ale niekoniecznie musza być markowe, by spełniać dobrze swoją funkcję. Szczególnie szare torebki skórzane są świetne w codziennym użytkowaniu. Pasują do wielu strojów, łatwo się je czyści i są ciekawszym rozwiązaniem od typowym, klasycznych czarnych torebek, które mamy w swoich kolekcjach.

Mała, duża, kolorowa, czarna, skórzana… to tylko jeden z wielu możliwości, które dają nam torebki. Są one symbolem naszej kobiecości i seksapilu. Są też praktyczne i ułatwiają nam przenoszenie wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy. Przydaje się ona nie tylko na zakupach, ale i na miejskich wojażach czy spotkaniach z przyjaciółmi.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *